Blog

خرید لوازم جانبی الکترونیکی

سوالی که شاید در ابتدا درباره لوازم جانبی الکترونیک به ذهن برسد این است که اصلا لوازم جانبی شامل چه چیزهایی است، لوازم جانبی محصولی‌ست که در کنار محصول اصلی، خواه ناخواه تولید می‌شود.مثلا گوشی موبایل، کامپیوتر و… محصول اصلی هستند که در کنار خودشان لوازم جانبی مثل کابلotg ، کارت حافظه، هدفون، شارژر و… دارند.

مسلما لوازم جانبی الکترونیک دست دوم با کیفیت قیمت‌های بسیار بالایی دارند، در نتیجه برای صرفه جویی در هزینه‌ها می‌توانیم از نمونه دست دوم آن‌ها استفاده کنیم، البته باید دقت بالایی داشته باشیم تا این لوازم ایرادی نداشته باشند و به خوبی کار کنند. در این مطلب سعی می‌کنیم نکاتی را با شما در میان بگذاریم که با خواندن آن‌ها بتوانید لوازم جانبی مطمئن‌تری را خریداری کنید.

برند‌های شناخته شده را مدنظر قرار دهید
سعی کنید لوازم جانبی الکترونیکی که نام شناخته‌ای دارد بخرید، معمولا برندهای شناخته شده دارای کیفیت بهتری هستند، البته حالات استثنا هم وجود دارد و ممکن است تمام محصولات یک برند شناخته شده کیفیت عالی نداشته باشند، اما معمولا نام‌های شناخته شده تجاری مشکل خرابی کمتری دارند.

تفاوت قیمت محصول نو و دست دوم را در نظر بگیرید
اگر درباره قیمت محصول مطمئن نیستید، قیمت محصول نو را در اینترنت جست‌و‌جو کنید. برخی افراد هزینه غیر‌منصفانه‌ای را برای محصول دست دوم تعیین می‌کنند، در نتیجه حتما باید درباره قیمت محصولات تحقیق کافی داشته باشید.

از یک دوست مورد اعتماد که لوازم جانبی الکترونیک را به خوبی می‌شناسد کمک بگیرید
صرفاً دیدن کالا و اینکه در آن لحظه در حال کار است ملاک سالم بودن آن وسیله الکترونیکی نیست. بهتر است زمانی که می‌خواهید یک وسیله الکترونیکی دست دوم بخرید از هر گونه خسارتی ایمن بمانید، در نتیجه یک فرد آشنا به لوازم الکترونیک از بین دوستان با آشنایان، همراه خود برای خرید ببرید.

محصولی را که می‌خرید با جعبه تحویل بگیرید
جعبه محصولاتی مثل موبایل و لپ‌تاپ بسیار حائز اهمیت است. فراموش نکنید که شماره سریال درج شده روی جعبه باید با شماره سریال درج شده روی محصول منطبق باشد، این امر برای پیشگیری از مشکلات احتمالی بسیار مهم است.

زمانی را برای آزمایش محصول تعیین کنید
موقع خرید حتما همه قسمت‌های دستگاه، همه دکمه‌ها و قسمت‌هایش را بررسی کنید. برخی از لوازم الکترونیکی را باید بارها خاموش و روشن کرد تا از سالم و بدون نقص بودنشان مطمئن شد. چنانچه دستگاه را به برق زدید و داغ شد از خرید اجتناب کنید. حتی برخی از لوازم الکترونیکی دست دوم ممکن است موقع آزمایش سالم باشند و نشانه‌ای از خرابی در آن‌ها نباشد اما بعد از یکی دو بار استفاده خرابی‌شان معلوم شود. از فروشنده مهلت استفاده بخواهید و چنانچه مقدور است نصف پول را موقع خرید و نصف دیگر مبلغ را پس از یکی دوبار استفاده برایش واریز کنید.
ابتدا سعی کنید در محل واقعی فروشنده، قرار خرید را بگذارید. هر فروشنده‌ای پس از پرداخت کل مبلغ کالا، مشکلی که برای کالا و جنس تحویلی به شما پیش بیاید را نخواهد پذیرفت. هنر شما این است که مذاکره کنید و بپرسید آیا می‌توانید پس از چند روز تست، بخشی از هزینه یا قیمت مانده را پرداخت کنید؟
اگر فروشنده در مورد سلامت کالا و آزمایش آن شک و تردید نداشته باشد، آنگاه شما یک کپی از کارت شناسایی خود تهیه و پای آن کالا را رسید کنید. این کار به فروشنده نشان می‌دهد که شما در دسترس و قابل اعتماد هستید و می‌توانید از این طریق اعتماد او را جلب کنید. این حسن معاشرت باعث می‌شود که زمان کافی برای تست محصول و کالا را در اختیار شما بگذارد.

به اصل و تقلبی بودن محصول توجه کنید
حواستان باشد فریب نخورید، هر محصولی که ظاهری نو دارد صرفا با کیفیت نیست. حتما از اصل یا تقلبی بودن محصول الکترونیک خود مطمئن شوید.

محصول را از نزدیک بررسی کنید
با فروشنده قراردادی تنظیم کنید و تمام بخش‌های محصول را آزمایش کنید و مطمئن شوید که اثری از ضربه‌خوردگی روی دستگاه مشاهده نمی‌کنید، سپس دستگاه را خاموش و روشن کنید و اتصالات را بررسی کنید یا کمی با آن کار کنید.
اگر متوجه شدید وسیله جانبی که قصد خرید آن را دارید قبلاً تعمیر شده‌ است، از فروشنده بپرسید تعمیر توسط شرکت سازنده انجام شده یا شخص ثالث، در صورتی که توسط شرکت سازنده بود دستگاه از ریسک کمتری برخوردار است.

از سالم بودن لوازم جانبی اطمینان حاصل کنید
عمر محصولات الکترونیکی پس از مدتی استفاده، کاهش می‌یابد. از فروشنده در مورد طول عمر یا مدت زمان استفاده و ضمانت آن محصول دست دوم سوال کنید. اگر شما یک تبلت یا تلفن هوشمند را می‌خواهید خرید کنید، ابتدا رابط کاربری را بررسی کنید. در واقع اطمینان حاصل کنید که این محصولات به لمس شما در جاهای مختلف واکنش نشان می‌دهند یا انعطاف است یا نه؟

از خانه‌ام چه می‌خواهم؟
از خانه‌ام چه می‌خواهم؟
1399/11/18
پست قبلی
تست اول
تست اول
1399/11/21
پست بعدی

(0) نظر های شما

(021) 61064

تهران ستارخان خیابان حجت ساختمان برتینا

info@serverssd.ir

پاسخگویی 18 ساعته

تهران

ستارخان خیابان حجت ساختمان برتینا